11
May

Yeşil Sol Parti Adayı Hakan Öztürk’ten Erdoğan’a: Ağlasan da sızlasan da bu halk seni gönderecek

Sancaktepe Yeşil Sol Parti standında konuşan İstanbul Milletvekili Adayı Hakan Öztürk Erdoğan’a hitaben “Bu gittiğimiz seçimler halkın sana çok güçlü cevabı olacak. Halk ki; eğer tek adam rejimi varsa biz de tek yumruk olarak onu gönderebiliriz diyor. Ağlasan da sızlasan da inlesen de halk seni tanıdı, gördü, sınadı ve gönderecek. Bunun bir kaçışı, kurtuluşu yok.”

Yeşil Sol Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı ve EHP Genel Başkanı Hakan Öztürk, seçim çalışmaları kapsamında Sancaktepe’deki Yeşil Sol Parti seçim standını ziyaret etti. Ardından Sancaktepe Semt Pazarı’nda yapılan bildiri dağıtımına katılan Öztürk, pazar esnafıyla ve pazarda alışveriş yapan yurttaşlarla görüştü.

“BU ÜLKEDE İKLİMİN DEĞİŞMESİ İÇİN NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Ziyaretiyle onlarca kişinin toplandığı stantta konuşma yapan Öztürk, seçimleri birinci turda bitirmenin önemine vurgu yaparak “Çok karanlık bir iktidarla karşı karşıya olduğumuz için tek bir aday kalsın istedik. O da Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ona oy vermemiz gerekir, ona oy verdikten sonra bu ülkede iklimin değişmesi için, başka güzel kapıların açılması için ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

“KAÇIŞIN YOK, BU HALK SENİ GÖNDERECEK”

AKP iktidarının sona ermek üzere olduğunu vurgulayan Öztürk “Bu gittiğimiz seçimler halkın sana çok güçlü cevabı olacak. Diyor ki; eğer tek adam rejimi varsa biz de tek yumruk oluruz. Tek yumruk, tek vücut, tek yürek olarak; oylarımızı Yeşil Sol Parti’de birleştirerek gönderebiliriz diyor. Bunun sivil darbeyle falan bir ilgisi yok. Ağlasan da sızlasan da inlesen de halk seni tanıdı, gördü, sınadı ve gönderecek. Bunun bir kaçışı, kurtuluşu yok.” şeklinde konuştu.

“YAPMAMIZ GEREKEN OYLARIMIZI YEŞİL SOL PARTİ’YE VERMEKTİR”

Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Görüyorsunuz burada güzel bir ağaç var. Bu aynı zamanda HDP’nin de ağacıydı. Onun dallarını defalarca kez kırmaya çalıştılar. Ama bu o kadar büyük, bilge bir ağaçtır ki yine sürer gider. Şimdi de yine buradayız. Yeşil Sol Parti’deyiz, ağacımız burada. Yine dallarımız meyvede, yine dallarımız filiz veriyor. Demek ki senden hiçbir şekilde korkmamışız. Çünkü, örgütlenmiş bir halk hiç kimseden korkmaz. Hiç kimse karşısında yenik düşmez. Yeşil Sol Parti halkımızı örgütlüyor, seçimlere sevk ediyor. Yapmamız gereken 14 Mayıs’ta gidip oylarımızı Yeşil Sol Parti’ye vermektir. Verdiğimizde onları göndereceğiz ve halkımızı iktidara getireceğiz.”

“DEĞİŞİME SON 4 GÜN”

Hakan Öztürk’ün konuşması, stant çevresinde bulunan yurttaşların alkışlarıyla sona erdi. Konuşmasının ardından Öztürk, Sancaktepe Semt Pazarı’nda gerçekleştirilen kitlesel bildiri dağıtımına katıldı. Çalışmayı sosyal medya hesabından paylaşan Öztürk “Değişime son 4 gün…” mesajını verdi.