19
Nis

EHP Genel Başkanı Öztürk Siirt’teydi: Emekçi halk parlamentoya rengini vermeli. Parlamento ancak o zaman güçlü olur

Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı ve Yeşil Sol Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hakan Öztürk, bugün Siirt’teydi. Öztürk “Diyorlar ki güçlü Meclis yapacağız. O Meclisin güçlü olması için Kürt halkının o Mecliste temsil edilmesi gerekir. Emekçi halkın, sendikaların ve bütün halk örgütlerinin o parlamentoya rengini vermesi gerekir. Parlamento ancak o zaman güçlü olur.” dedi.

EHP Genel Başkanı Öztürk, Şırnak’tan sonra bugün seçim turuna Siirt’te devam etti. Öztürk; DBP Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz, Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk ve Yeşil Sol Parti Siirt Milletvekili Adayı Tuncer Bakırhan ile birlikte iki seçim bürosu açılışına katıldı.

“PARLAMENTO ANCAK EMEKÇİ HALK ONA RENGİNİ VERİRSE GÜÇLÜ OLUR”

Hakan Öztürk, Eruh’taki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada Millet İttifakı’nın ‘güçlendirilmiş parlamenter sistem’ programına atıfta bulunarak “Diyorlar ki ‘güçlü meclis yapacağız’. Bu meclisin güçlü olması için Kürt halkının orada güçlü bir şekilde temsil edilmesi gerekir. Emekçi halkın, sendikaların ve bütün halk örgütlerinin o parlamentoya rengini vermesi gerekir. Parlamento ancak o zaman güçlü olur.” dedi.

“GÜÇLÜ TÜRKİYE OLACAKSA TÜRK VE KÜRT HALKLARININ KARDEŞLİĞİ GEREKİR”

Ardından sözlerine devam eden Öztürk, “Parlamentonun güçlü olması için güçlü Türkiye olması gerekir. Bunun için Türk ve Kürt halklarının kardeşliği gerekir. Bütün bu Türk ve Kürt halklarının karnı tok, sırtı pek olması gerekir. Halkımızın yoksulluk çekmemesi için de kamu hizmetlerinin en üst düzeye çıkarılması gerekir.” ifadelerini kullandı.

“ONA SEN SELO DİYEMEZSİN”

Akşam saatlerinde Kurtalan’daki seçim bürosu açılışı etkinliğine de binlerce kişi katıldı. Öztürk, burada yaptığı konuşmada Erdoğan’ın Selahattin Demirtaş’a yönelik açıklamalarına karşılık vererek “Ona sadece buradaki gibi gençler Selo diyebilir. Ona sen Selo diyemezsin. Sen hiç merak etme, burada binlerce Selo var. Gözleri çakmak çakmak. İşte buradalar!” şeklinde konuştu. Kitle sık sık sloganlarla, ıslıklarla, zılgıtlarla Öztürk’ün konuşmasına destek verdi.

“BİZ İKTİDAR OLMALIYIZ”

Tek adam rejiminden kurtulmanın önemine dikkat çeken Öztürk “Çok kötü bir rejimle karşı karşıyayız. Ancak bu rejimi tek yumruk olarak gönderebiliriz kardeşler. Eğer emek veren, çalışan, üreten biz isek yöneten de biz olmalıyız. Biz iktidar olmalıyız. O nedenle bütün alanlarda çok çalışalım ve oyları Yeşil Sol Parti’ye kazanalım.” dedi.