19
Nis

Yeşil Sol Parti Adayı Öztürk’ten Erdoğan’a: Türk ve Kürt halkları sana asla izin vermeyecek

Yeşil Sol Parti İstanbul Milletvekili Adayı ve EHP Genel Başkanı Hakan Öztürk, Diyarbakır’daydı. Erdoğan’ın “Soğanı vurup dağıtabiliyorum” sözlerine yanıt veren Öztürk “Biz senin vurup dağıttığını çok iyi biliyoruz. Ama Türk ve Kürt halkları sana asla izin vermeyecek: Halkların kardeşliğini yaratacak.” şeklinde konuştu.

Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı ve Yeşil Sol Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Hakan Öztürk’ün bugünkü seçim turundaki son durağı Diyarbakır oldu. Öztürk; Yeşil Sol Parti Eş Sözcüsü İbrahim Akın, DTK Eşbaşkanı Berdan Öztürk ve DBP Eş Genel Başkanı Salihe Aydeniz’le birlikte öğlen Silvan’da Yeşil Sol Parti seçim bürosu açılışına katıldı.

Silvanlılar, vekil adaylarının bulunduğu konvoyu karşılamak için seçim bürosu önünde bir aradaydı. Silvan Yeşil Sol Parti seçim bürosu sloganların, zılgıtların, halayların eşliğinde coşkuyla açıldı.

ERDOĞAN’A YANIT: TÜRK VE KÜRT HALKLARI SANA ASLA İZİN VERMEYECEK

Öztürk, akşam saatlerinde ise Kayapınar’da gerçekleştirilen halk buluşmasına katıldı. Binlerce kişinin katıldığı buluşmada açıklama yapan Öztürk, Erdoğan’ın ‘Soğanın 30 lira olmasını boşverin, ben soğanı vurup dağıtabiliyorum’ sözlerine yanıt verdi.

“Biz Türkiye halkları olarak senin vurup dağıttığını biliyoruz.” diyerek sözlerine başlayan Öztürk, “Senin bu ülkenin hukuk düzenini, Anayasal haklarını, ifade özgürlüğünü, işçilerin grevlerini, kadınların eylemlerini, halkların kardeşliğini vurup dağıtmak istediğini çok iyi biliyoruz. Ama Türk ve Kürt halkları sana asla izin vermeyecek. Halkların kardeşliğini yaratacak.” dedi.

“TEK BİR GÜÇ OLMALI VE ONU GÖNDERMELİYİZ”

Tek adam rejimine karşı tüm kesimlerin birlik olması gerekliliğini ifade eden Öztürk “Bizler çok tehlikeli, çok karanlık bir iktidarla karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Bu kadar büyük bir bela karşımızdaysa tek yumruk, tek vücut olmalıyız. Tek bir güç olmalı ve onu göndermeliyiz. Bunun başka çaresi yok.” şeklinde konuştu.

“HAKSIZLIK YARATAN BU DÜZENİ BİTİRMELİYİZ”

Yeşil Sol Parti’ye oy çağrısı yapan Öztürk “Bu rejimi gönderebilmek için de bütün güçlerimizi Yeşil Sol Parti’de toplamalıyız. Eğer üreten, emek veren, çalışan biz isek yöneten de biz olmalıyız. Yöneten de emekçiler, halklar olmalıdır. Haksızlık yaratan bu düzeni bitirmeliyiz kardeşler.” ifadelerini kullandı.