10
Mar

HAZIRIZ Göndereceğiz Kamulaştıracağız Demokratikleştireceğiz Günde 6 Saat Çalışılacak

Seçim tarihinin 14 Mayıs olarak kesinleşmesiyle resmi olarak seçim sürecine girdik. Bu süreçte ilk hedefimiz tek adam rejimini göndermek olacak.

Bu hedef için var gücümüzle çalışacak, üzerimize düşeni yapacağız. Tüm halkımız için yoğun ve zorlu geçecek olan seçim sürecine hazırız.

Ülkemizin üzerine kabus gibi çöken Erdoğan ve AKP-MHP iktidarı, her boyutuyla devasa bir yıkım yarattı. İktidar politikalarının sonuçlarını en çarpıcı olarak Maraş merkezli depremlerde gördük. İnşaat patronlarının ve yandaşlarının kârı için göz yumdukları çürük ve denetimsiz binalar, şehirlerimizle birlikte yerle bir oldu. On binlerce canımızı enkaz altında kaybettik. Milyonlarca insanımızın hayatı altüst oldu. Tüm bunlar olurken iktidar sahipleri yalnızca kendi siyasi ve ekonomik çıkarlarının peşindeydi.

Depremin yarattığı yıkım, talan iktidarının sonuçlarından yalnızca biri. Ekonomik kriz katmerlenerek büyümeye devam ediyor. Halkı yoksulluğa sürükleyen kriz karşısında iktidarın tek yaptığı Saray çevresini daha da zengin etmek. Patronlara ucuz kredi sağlamak için düşürülen faizler, işçi ve emekçilere hayat pahalılığı olarak geri dönüyor. Giderek yoksullaşıyoruz. Sendikal haklarımız gasp ediliyor; işsizliğe ya da kölelik koşullarında çalışmaya mahkum ediliyoruz.

Düşmanlık ve çatışmadan beslenen iktidarın, kendisinden olmayan hiçbir kesime tahammülü yok. Demokratik hakları sürekli ayaklar altına alıyor. Gerçekleri yazan medyaya sansür uyguluyor. Kürt sorununun çözüm yollarını baskı ve savaş siyasetiyle kapatıyor. Alevi toplumuna karşı ayrımcılığı körüklüyor. Kadın katillerini koruyor, LGBTİ+’lara yalnızca nefreti reva görüyor. İktidar, eşit ve özgür bir yaşamın önünü toplumsal yaşamın bütün alanlarında tıkıyor.

Bu baskıcı iktidardan kurtulmanın bir yolu var. Bu yol, tek adam rejimine karşı olan tüm muhalefetin ortak adayı destekleyerek seçimin ilk turunda Erdoğan’ı göndermesinden geçiyor. Ancak bu ortaklık için, muhalefetin Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, 20 yıldır AKP karanlığında yaşayan halkımızın demokrasiye yönelik büyük beklentisini görmeli. Bundan sonraki politik çalışmalarında bu beklentiyi karşılayacak, demokrasi yolunu açacak adımlar atmalıdır.

Muhalefetin mevcut durumda ilk hedefi, baskıcı ve karanlık tek adam rejimini göndermek olmalıdır. Devrimci ve demokratik mücadelenin olanaklarını bu hedef doğrultusunda genişletebiliriz.

Seçim süreci zorlu geçecek. Ancak emekçi halkımızla omuz omuza 20 yıllık baskının, yoksulluğun, yıkımın, enkazın hesabını soracağız. Emekçi Hareket Partisi olarak seçimlerde gereğini yapacağız. Şehir şehir, ilçe ilçe vereceğimiz mücadeleyle tek adam rejimini göndereceğiz.