15
May

Kobane davası hükümsüzdür, arkadaşlarımızı adaletsizliğin elinden alacağız

Kobane’ye yönelik IŞİD saldırılarını protestolarına destek için atılan bir sosyal medya mesajından yola çıkarak HDP’nin eski eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu onlarca HDP yöneticisi uydurma gerekçelerle senelerdir tutuklu yargılanıyor.

Kobane davasının yargılamadan çok kendisini başlı başına cezaya dönüştüren iktidar Kürt halkının siyasi temsilcilerini ve tüm toplumu mahkemeler ve cezalarla susturmaya çalışıyor.

Aynı hukuksuzluk Gezi Davasında Can Atalay, Tayfun Kahraman’ın tutsaklığında devam etti. Bugün de Taksim 1 Mayıs’ı tutsaklarıyla devam ediyor. 

Adaletsiz uygulamalar ne emekçi halkı, ne de temsilcilerini bu güne kadar sindirmeyi başaramadı. Haklı mücadelemiz özgürlükleri elinden alınan arkadaşlarımızı her zaman akılda tutarak umuda yeni yollar açmayı bildi.
Genel Başkanımız Hakan Öztürk, Parti Meclisi üyelerimiz ve Ankara İl Örgütümüzle birlikte Kobani kumpas davası duruşması için 16 Mayıs Perşembe günü saat 10.00'da Ankara Sincan Cezaevi'nde olacağız. Siyasi iktidarın hukuksuz yargısına, anti demokratik uygulamalara karşı olan herkesi bu kumpas davasına dayanışmaya çağırıyoruz. 

Emekçi Hareket Partisi
Merkez Komitesi