19
Şub

ÖZGÜR BASIN SUSMAYACAK PANELİ'NDE BULUŞUYORUZ

Merdan Yanardağ başta olmak üzere tutuklu tüm gazeteciler için panelde buluşuyoruz. 24 Eylül Pazar Günü saat 17:00’de başlayacak panel Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek.

 

Halkın haber kaynakları bir bir susturulmaya çalışılıyor, gazeteci arkadaşlarımız suçlu ilan edilerek cezaevlerinde rehin tutuluyor. İktidar medyaya 'görmeyin, duymayın, yazmayın, konuşmayın' diyor. Basın üzerindeki baskıların son örneği Merdan Yanardağ'ın tutuklanması. Siyasi iktidar istediği kadar suç çıkarmaya çalışsın, Merdan Yanardağ ve tutuklu gazeteci arkadaşlarımız yazdıkları, konuştukları gerekçesiyle cezaevlerinde. İşte bu süreçte bu kez biz gazeteci arkadaşlarımızın özgürlük mücadelesini gündeme getirmek için kolları sıvıyoruz. Emekçi Hareket Partisi olarak tüm dostlarımızı ve halkımızı "Özgür basın susmayacak" paneline bekliyoruz.

 

Moderatörlüğünü Dilek Odabaş’ın yapacağı panelde TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş, Merdan Yanardağ'a Özgürlük Girişimi'nden Yusuf Süleyman Karadağ, EHP Genel Başkanı Hakan Öztürk ve Sputnik Direnişçisi Ali Isıyel'in açılış konuşmaları yapacak. Panel konuşmacıları ise şöyle: Barış Terkoğlu, Evrim Kepenek, İrfan Aktan, Murat Taylan ve Mustafa Kemal Erdemol.

 

Panel tüm yurttaşlara ve basın mensuplarının katılımına açıktır.