Açıklamalar

Partiyle 1 Mayıs'a... Hayır bitmedi, emekçiler kazanacak!

AKP ve Saray iktidarı referandumda yenildi ve hezimetini saklayamıyor. Hayır zaferinin üstünü oldu bitti ile örtmek istiyor.

Onlar “bu iş bitti” diyor, biz “Hayır bitmedi, daha yeni başlıyor” diyoruz. 16 Nisan'da diktatörlüğe hayır dedik ve kazandık, şimdi de 1 Mayıs’ta meydanlarda olacağız.

Bizler evet ile hayır arasındaki imkan eşitsizliğine rağmen; bulunduğumuz her alanda kendi imkanlarımızla mücadele ederek Başkanlık hevesini sandığa gömdük. Hile ile paçayı kurtarmaya çalıştılar. Ancak gerçeği onlar da biliyorlar. Artık Saray’ın karşısında diktatörlüğe itiraz eden ve büyük kentleri kuşatan milyonlarız.

Şimdi tüm bu imkanlarla 1 Mayıs'a yürüyoruz.

Öyle kolay lokma değiliz artık.

Bu ülkede emeğiyle geçinmeye çalışan milyonlarca emekçiyiz. Zamlarla, yoksullukla boğuşanlarız. Çoğu zaman çalışacak bir iş dahi bulamayanlarız. Yıllardır verdiği emek hiçe sayılan, kıdem tazminatına göz konulanlarız. Ama bu ülkeyi yaratan elleriz.

Kendi yaşamına dair karar almasına izin verilmeyen milyonlarca kadınız. Çalışmak istediğimiz için, boşanmak istediğimiz için, tıpkı herkes gibi yaşamak istediği için öldürülenleriz. Şiddet görüp korunma verilmeyenleriz. Ama bu ülkenin yarısıyız.

Yıllarca çalışıp üniversiteye giren ama mezun olunca işsiz bırakılan milyonlarca genciz. Söz hakkı tanınmayanlarız. Paramız yoksa eğitim alamayanlarız. Eğitim aldığımız yerlerde ise bilimi savunmasına engel konulanlarız. Ama bu ülkenin geleceğiyiz.

Ve artık bu ülkeyi yaratan ellerin biz olduğunun, bu ülkenin yarısı olduğumuzun, bu ülkenin geleceği olduğumuzun farkındayız.

Bizlere "bu iş bitti" diyenlere cevabımız belli:

HAYIR bitmedi.

Diktatörlüğe karşı mücadelemiz devam edecek.
Hayırcılar bu kez 1 Mayıs meydanlarında buluşacak.
Emekçiler kazanacak.

EHP Basın Bürosu

Müşahit olmak için bilgileriniz giriniz