Açıklamalar

İşçi sınıfı AKP'nin, CHP'nin ve bu düzenin ücretli köleleri olmayacak.

Sokakları çiçek gibi yapan, temiz şehirlerde yaşamamızı sağlayan kimlermiş anladı mı herkes? Belediye işçilerinin havalı fotoğrafları hiçbir zaman ışıltılı caddelerin bilbordlarını süslemedi. İşçiler verdikleri emekleri sosyal medya reklamlarına "belediye kasasından büyük bütçeler ayırarak sizlere bugüne kadar anlatamadılar.
Şimdi belediyelerde grevler başladı. Ve o semtlerde yaşayan halk işçilerin emeği olmadığı zaman o sokakların birer çöplüğe dönüştüğünü görüp dehşete kapılıyorlar."
Başkanlar, müdürler iş başında. Ama çöpler toplanmıyor. Hani sokaklarımıza temizliği siz getiriyordunuz. Getirsenize hadi. İşçiler emek vermezse siz birer hiçsiniz bunu birkez daha gördünüz. Bugüne kadar sırtlarından kazandığınız itibarlarınız yetti artık.
Maltepe, Kadıköy, Kartal, Ataşehir farketmez. AKP mi, CHP mi farketmez. Belediyelerin kalantor başkanları zam vermiş, işçiler beğenmemiş. Olamaz mı böyle birşey? İşçilerin sizin verdiğiniz zamları beğenme zorunluluğu mu var? Bu ülkenin çoğunluğu emekçi. 
Herkes örgütlensin, patronunu daha çok zam vermeye zorlasın. Maltepe işçisi örgütlenmiş, sendikalı olmuş, TİS hakkı elde etmiş, patronla anlaşamamış, greve çıkmış. Burada ne gibi bir yanlış var? Tüm emekçilerin yapması gereken asgari mücadele bu değil mi? CHP bunu savunmuyor mu?
Hak, hukuk, adalet önce emekçilerden başlar. İşçilerin inisiyatifini kırmaya bu kadar meraklı olmayın. Grev kırıcılığı gibi çağdışı uygulamalardan vazgeçin. Başkanlarınıza işçilerle anlaşmasını söyleyin. İşçilere ne kadar çok zam yaparsanız yapın haklarını zaten ödeyemezsiniz.
CHP çöptür dedirtmek istemeyen her yurttaş dönüp işçi düşmanı başkanlarından hesap sormalıdır. İşçi sınıfı AKP'nin, CHP'nin ve bu düzenin ücretli köleleri olmayacak. EHP demokrasi mücadelesini suistimal eden sınıf düşmanlarına karşı mücadelesini sürdürmeye devam edecek.

Müşahit olmak için bilgileriniz giriniz