Açıklamalar

İtiraz Eden Halkı Sansür Yasanız Susturamaz

"Yasaklarla mücadele ediyoruz" diyerek iktidara gelenler bugün adını tarihe sansürcü olarak kazıyor. Ülkeyi yönetenler yeni kuşaklarla, modern iletişim araçlarıyla kavga halinde. Her gün başka bir foyaları sosyal medya üzerinden ortaya çıkıyor. Çareyi kapatmakta, sansürlemekte arıyorlar. Tıpkı gerçekleri yazan gazetecileri hapse attıkları gibi.

Çıkarılan yasayla hem yargı yoluyla sosyal medyayı kontrol altına almayı hem de sosyal medya şirketlerinden para tırtıklamayı hedefliyorlar. Toplumu artık ikna edemeyen AKP, ortaya saçılan tüm çatlaklarını böyle kapatabileceğini zannediyor. Ancak bu yasa toplumun gerçekleriyle örtüşmüyor.

Toplum işsizlikle, yoksullukla, kadın cinayetleriyle boğuşuyor. İktidarın milletvekilleri; toplumun rıza göstermediği sansür yasasına, çoklu baroya, bekçi yasasına el kaldırıp indirmekle meşgul.

Sosyal medyayı kıskaca almak gerçeklerin üzerini örtemez. "Oy moy yok" diyen milyonlarca genç bu iktidara ikna değil. Sosyal medyaya sansür getirseler de gençler AKP'ye itiraz etmeye devam edecek. İtirazını her yerde yükselten milyonlar bir kez konuştuktan sonra "sus" tembihini ve baskısını kabul etmez. AKP'nin yeri er ya da geç tarihin çöplüğü olacak. Bu adımlar halk düşmanı AKP'yi kurtarmaya yetmeyecek.

Müşahit olmak için bilgileriniz giriniz