Nuriye ve Semih 80 gündür aç; Açın halinden anlayın

Nuriye ve Semih direnişlerinin 200., açlık grevlerinin 80. gününde. Binlerce kişi gibi bir KHK ile işsiz kaldılar. Suçsuz oldukları ayan beyan ortadayken, kendilerine devlet tarafından başka bir seçenek bırakılmadığı için 80 gün önce açlık grevine başladılar. Geçtiğimiz günlerdeyse hukuksuz bir kararla tutuklandılar.

Cemaat’le ilişkisi ayan beyan ortada olan patron çocuğu Damat Ömer Faruk Kavurmacı serbest bırakıldı. Halk çocukları Nuriye ve Semih ise işlerine iade edilmek bir yana, açlık grevleri devam ederken tutuklandılar. Tutukladıkları yetmezmiş gibi İnsan Hakları Anıtı’nı gözaltına aldılar. ‘Gün batımı’ slogan atmayı türkü söylemeyi yasakladılar. Nuriye ve Semih’in bütün suçsuzluklarına rağmen onları düşmanlaştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Bu gelişmeler, KHK rejiminin yarattığı büyük adaletsizliğin sonucudur.

Bu ülkede açlık çekenler, KHK ile ekmeğinden edilen binlerce emekçidir. Açlık greviyle bu emekçilerin sesi olan Nuriye ve Semih’tir. AKP açlık grevindeki Nuriye ve Semih’e bu büyük zulmü reva gördü.

Herkes Nuriye ve Semih’e yapılan zulmü görmeli ve bu zulme karşı çıkmalıdır.

Açın halinden anlayın.

EHP Basın Bürosu