OHAL Cemaat içinse damat neden serbest?

Cezaevlerinde 31 epilepsi hastası, 303’ü ağır 925 hasta var. Her ne hikmetse bir tek Kadir Topbaş’ın damadı, ‘uyku apnesi’ raporuyla serbest bırakıldı. Adli Tıp’ın vermesi gereken raporu özel hastaneden aldılar. Özel hastane çıktı “biz rapor vermedik” diye açıklama yaptı.

AKP, OHAL’i sözde Cemaat’e karşı başlatmıştı. Ancak anlı şanlı Cemaatçi olan Ömer Faruk Kavurmacı, göz göre göre serbest bırakıldı. KHK’lar barış akademisyenlerini üniversiteden atmak için kullanılıyor. Faşist çetelerin önünü açabilecek 7000 bekçi ataması yine aynı KHK’larla yapılıyor.

AKP, referandum sonuçları için her türlü hukuksuzluğun altına imzayı attı. Göz göre göre anayasayı çiğnedi. Şimdi Binali Yıldırım da Kadir Topbaş da çıkıp damatla ilgili “yargının kararına saygı”dan bahsediyor. İşlerine geldiği durumlarda saygı duyuyorlar. İşlerine gelmediğinde anayasayı çiğniyorlar. Bu ne yaman çelişki.

İpler bizlerin, hayır diyenlerin elinde. AKP’nin yaman çelişkileri günden güne artıyor. Hayır’ın kazanmasını nasıl sağladıysak, 1 Mayıs’ta emekçiler olarak nasıl meydanları doldurduysak, AKP’nin üzerine de aynı şekilde yürümeye devam etmeliyiz.

EHP Basın Bürosu