Mağduriyet oyunu hayır'ın zaferini engelleyemez

Hande Fırat’ın “Karargah rahatsız” başlığıyla yaptığı haber gündemde.

Bu haberin ardından Cem Küçük ve Turgay Güler gibi AKP tetikçileri, mağduriyet çığırtkanlığını başlattılar. Binali Yıldırım da bugünkü konuşmasında ‘Manşetlerle Hükümete ayar verilmeye çalışıldığını’ söyledi.

AKP’nin ‘evet’ kampanyasını başlattığı gün yayınlanan bu haberle birlikte anında mağduriyet kampanyası da başlamış oldu. Her başı sıkıştığında mağduriyete başvuran iktidar, bu sefer de aynısını yapıyor.

Soruyoruz:

1- AKP’nin anket şirketleri dahil neredeyse bütün anketlerde ‘hayır’ öndeyken, ‘hayır’cıların ayar vermeye niye ihtiyacı olsun?

2- Hande Fırat, AKP’nin en gözde gazetecilerinden biri değil midir? Bu vasfıyla Hürriyet’te en önemli görevlere getirilmemiş midir? Durduk yere niye sözde ‘darbeciler’in safına geçsin?

Bu haberin Hande Fırat’a AKP’nin siparişiyle yaptırıldığı ortadadır. 28 Şubat’ın yıldönümü olan bu günlerde, Hande Fırat ‘evet’e bu yolla örtülü destek vermiştir.

‘Hayır’ adım adım zafere yürüyor. İktidarın danışıklı dövüşle oy devşirme çabaları hayır’ın zaferini engelleyemeyecek. Türkiye halkı, bu mağduriyet oyununu yutmayacak. Biz kazanacağız.