EHP emekçileri haklarına sahip çıkmaya çağırıyor: Ücretleri Artırın Borçları Silin Emeklilik Hakkımızı Verin

EHP emekçileri haklarına sahip çıkmaya çağırıyor:

Ücretleri Artırın
Borçları Silin
Emeklilik Hakkımızı Verin

AKP yalan enflasyon rakamlarıyla asgari ücret pazarlığına oturdu. Sendikalar o masadan işçinin hakkını alarak kalkmalı.

Asgari ücretli milyonlar, açlık sınırının bile altında yaşıyor. Asgari ücret açlık sınırının altından çıkarılsın.

Zamlar yetmezmiş gibi asgari ücretten vergi kesiyorlar. Asgari ücret vergiden muaf tutulsun, vergiler patronlardan alınsın.

Zam üstüne zam yaparak kaşıkla verdiklerini kepçeyle alıyorlar. Gıda, giyim, su, elektrik, doğalgaz, internet, barınma, eğitim harcamaları emekçilerin en temel ihtiyaçlarıdır. Bu ihtiyaçlara zam yasaklansın.

Temel ihtiyaçların borcu olmaz. Emekçiler için borçlar komisyonu derhal kurulsun. Emekçilerin temel ihtiyaç borçları silinsin.

Tüm bunları yaşayarak bir de emeklilik hakkını alamayan milyonlar var. Saray’a 3.1 milyon bütçe ayrılırken, fonlardaki paralar patronları kurtarmak için harcanırken emeklilikte yaşa takılanlara hakları hala ısrarla verilmiyor.

EYT için gerekli bütçe lüks şahsi harcamalarda ve patronlara yatırılan payda var. Bütçe yok yalanlarına inanmıyoruz. EYT’ye hakkı verilsin.

İstediklerimizin her birinin kazanabilir olduğunu bilelim. AKP sadece kendini ve patronları kurtarmak için hareket ediyor. Milyonlar olduğumuzu bilerek hakkımıza sahip çıkarsak, birleşirsek, örgütlenirsek bu gidişatı da değiştirebiliriz.

Susamayız, bekleyemeyiz, duramayız. Emekçi Hareket Partisi tüm emekçileri haklarına sahip çıkmaya, kazanmak için birleşmeye çağırıyor.