Bacalara Filtre Patronlara Dizgin Takılmalı

CNN Türk sunucusunun canlı yayın sırasında termik santrallere filtre takılmamasını akıl dışı bir şekilde savunması Türkiye'nin gündemine oturdu.

 
Nasıl ki Ekonomi Bakanı Albayrak her ay çıkıp kendi yalan sayılarıyla ekonominin ne kadar iyiye gittiğini anlatıyorsa onların habercileri de insan sağlığını hiçe sayarak yalan yanlış veriler açıklıyor. 
 
Haberdeki sunucunun anlatımı AKP'nin ülkeyi nasıl yönettiğinin iyi bir özeti. İnsan sağlığının değeri sıfır. Açıklanan veriler yalan, servis edilen haberler yalan. Doğru ve iyi olan şey ise insanların artık bu haberlere inanmaması, hızlı bir şekilde tepki göstermesi.
 
Bu rezil haberle gündeme gelen baca filtrelerinin geçtiğimiz hafta meclisten sessiz sedasız geçtiğini de eklemekte fayda var. Tasarı 217 kabul oyuna karşı 36 red oyu ile meclisten geçti. Muhalefet partilerinin milletvekilleri mecliste oy kullanmak yerine tweet atmakla yetindi.
 
Hiç de rastlantısal olmayan bu durum bir kez daha gösteriyor ki bugünün rant, beton, para siyasetçileri kapitalizmin ta kendisidir. Doğanın, iklimin, emek verenlerin en büyük düşmanlarıdır. Doğayı, iklimi ve emek verenleri kurtaracak olan ise emek verenlerin bir avucun elinde olan bu düzene son vermesidir.