Tek Çözüm Emek Verenlerin Cumhuriyeti

29 Ekim 1923'te ilan edilen cumhuriyet, tüm eksikleriyle halkın egemenliğinin yolunu açıyordu. Şimdi Erdoğan kendi zümresi ve patronların saltanatını oluşturmak için seçimleri, halkın iradesini her koşulda yok saymaya çalışıyor.

Halkın egemenliğinden bahsedenlerin, konu emekçilerin kavgası olunca nasıl da sermayenin yanına geçtiğini yaşadığımız kriz günlerinde görüyoruz. Temel çelişkimiz sömüren ve sömürülenleri var eden mevcut düzendir.

Sistemin işleyişine sadık kalınarak gerçek demokrasi getirilemez. Halk egemenliği patronların düzeninde gerçekleşmez. Milyonların ekmek kavgası ulusal değil, dünyaya yayılan bir siyasetle hayata geçirilir ancak.

Bu ülkenin emek verenleri, işçileri, halkları, kadınları ve gençleri; 

Tek adamlara, başkana veya başkanlara hiçbir yerde geçit vermemeli. Yaşasın halk egemenliği, yaşasın cumhuriyet demeliler. Hedef cumhuriyetin asıl karakterini yaratmak olmalı.

Halkların hem eşit hem de kardeş olduğu bir ülke için seferber olmalı. Patronların düzeni olan kapitalizmi yerle bir edip, Emek Verenlerin Cumhuriyeti'ni kurmak için harekete geçmeliler.