Herkese Radikal Sevgi, İşçiye Polis Copu

Dün öğle saatlerinden beri Maltepe Belediyesi işçileri, belediye şantiyesinde işi durdurarak direniyor. CHP’li belediyenin suç duyurusu üzerine polis gazlarla, kalkanlarla işçilere saldırarak üç işçi arkadaşımızı gözaltına aldı.

Yerel seçimlerin daha dumanı üzerinde. "Radikal sevgi" CHP’nin yere göğe koyamadığı müthiş icat olarak sunduğu stratejiydi. Anlı şanlı “solcuları” bile sürüklemişti peşinden “sevgi” ile. Bugün bu sevgi yerini polis copuna terk etti. Popülizm sınıf mücadelesinin güç kazandığı yerde sona erdi. Herkes birbirini sevsin kimse hakkını aramasın. Hak, hukuk, adalet ama işçilere yok.

Açık konuşun. Maltepe Belediyesi CHP ilkelerinden bağımsız mı? Yoksa işçileri işten çıkarmak CHP’nin ilkeleriyle bağdaşabiliyor mu? İlk defa mı direnen işçi görüyorsunuz? Gücünüzü halktan mı, polisten mi alıyorsunuz? TÜSİAD’cılarla diplomasi yapabiliyorken işçilerle ve temsilcileriyle oturup konuşamıyor musunuz? Bu şehrin CHP’li “solcu” yöneticileri ve onların yakın arkadaşları, radikal sevenleri, bu rezilliği daha kaç saat seyredecekler? İçlerinden zaten işçiler haksız mı diyorlar?

EHP diyor ki; işçiler sonuna kadar haklı. Değil sendika temsilcisi, tek bir işçiyi dahi işten atamazsınız. İşçiler direnirler. Buna fiili meşru direniş denir. Şantiyeyi kapatırlar, araçları durdururlar, giriş çıkışı engellerler. Çünkü onlar emek veriyor, onlar meşrular. Bugün işçiyi dövdürttüğünüz mevzuat yarın sizi görevden aldığında işçileri desteğe çağıracak yüzünüz olmayacak. Sonra diktatörlük var; birlik, sevgi, beraberlik demeyin.

Bu şehrin seçimle iş başına gelmiş her düzey yöneticisine sesleniyoruz, Maltepe Belediyesi’nin işçileri işinden eden icraatlarını durdurun. Bugünden herkes bilsin ki işçiyi görmezden geleni, her koşulda görmezden gelecek bir EHP olacak.