701. Haftada Bir Kez Daha Galatasaray Meydanı'ndayız

İstismar hükümetinin iftiraları bitmez ama bilinsin ki Cumartesi Anneleri’nin 700 haftadır süregelen direnişi de bitmez.
 
Cumartesi Anneleri, kaybedenleri, infaz edenleri durduranlardır.
90’lar karanlığında katillerin yüzüne ışık tutanlardır.
Demokrasi mücadelesinin Ergenekoncularla, beyaz toroscularla hesaplaşmasıdır.
Darbecilerin yakasına yalandan değil, gerçekten yapışanlardır.
Bir mücadelenin ısrarla sürdürülmesidir, sürekliliktir.
Fikren bitiremediklerini, öldürerek bitireceklerini sananlara karşı devrimcilere sahip çıkanlardır.
 
700 haftadır süren eyleme yalanlarla, gazlarla saldırmaları tesadüf değildir. Katliamların emir vericileri bugün yeniden iktidar ortağıdır. Bu saldırı ile Soylu, annelerin 700 haftalık mücadelesine toslamıştır. Bugüne kadar failleri koruyan her suç ortağı gibi, Soylu ve patronları da kaybedecektir. Berfo Ana’ya Cemil Kırbayır’ı bulma sözü verenler, Erdoğan’ın Berfo Ana’yı anlatması karşısında ağlaşan AKP’liler, her konuda olduğu gibi Cumartesi Anneleri konusunu da istismar edenlerdir.
 
Partimiz Cumartesi Anneleri’nin 700 hafta süren kararlı mücadelesinin en başından beri parçası oldu. Kaybedilen devrimcilerin ve demokratların mağduriyetlerinin değil haklılıklarının peşinde oldu. Hiçbirinin tesadüfen kaybedilmediğinin bilinciyle hesap sorulması gerektiğini her hafta genel başkanından parti dostuna kadar herkesin katılımını sağlayarak savundu. Her dönemde olduğu gibi şimdi de annelerin mücadelesini saldırılar karşısında bayrak yapacaktır. Cemil Kırbayır’ın isyan bayrağı, Berfo Ana’nın hesap soran ağır adımları bu hafta da Galatasaray’da olacak.
 
Cumartesi Anneleri’nin 701. haftasına ulaşan bu direnişinin yanında, kaybedenlerin karşısında bir kez daha Galatasaray Meydanı’nda buluşmaya çağırıyoruz.