Demokrasi İçin Hep Beraber Seçimde Oyunu Demirtaş'a Ver

En başından beri seçim sürecine seyirci kalmadığımız gibi, şimdi de kalmıyoruz. Seçim mücadelesindeyiz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş’ı destekleyeceğiz. Oy isteyeceğiz, oy vereceğiz, sandıklara sahip çıkmak için seferber olacağız.
 
AKP-MHP ittifakının yüzde 50+1’den başka çıkışı yoktur. Erdoğan’dan kurtulmak isteyen muhalefet için de sonuç farksızdır. Erdoğan’ın yüzde 50’ye ulaşmasını engellemek için Hayır cephesinin farklı kesimlerinin kendi adaylarını çıkarması, sandığa olabilecek en yüksek oranda katılımını sağlayacaktır. Bu arayışla oluşan CHP-İYİ Parti-SP-DP blokunun dışında kalan HDP’nin, tüm toplumu kucaklayan 7 Haziran çizgisinin simgesi Demirtaş’ı aday göstermesi, demokrasi ve kardeşlik adına önemli bir tercihtir. 
 
Bu düzlemde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Selahattin Demirtaş’ı destekleyeceğiz. Selahattin Demirtaş’a oy verilmesi için seçim mücadelesini, demokrasi ve kardeşlik mücadelesinden vazgeçmeyen herkesle birlikte başlatıyoruz. Genel seçimlerde de AKP’nin mecliste geriletilmesi için, HDP’nin baraj altında bırakılma çabasına karşı, HDP ile dayanışacağız.
 
Şimdi hem oy isteyeceğimiz, hem de oylarımıza sahip çıkma seferberliğini yürüteceğimiz bir seçim mücadelesine boylu boyunca giriyoruz. Adaylardaki çeşitlilik, rüzgarın muhalefetten yana esmesini de beraberinde getirecek. Muhalefetin her kesimi, kendi adayı için sadece sandığa gitmekle kalmayacak, aktif bir seçim mücadelesi de yürütecek.
 
Partimizin emekçilerin seferber olabileceği her siyasal süreci titizlikle değerlendirmesi kaçınılmazdır. Emekçilerin ve ezilenlerin kurtuluş mücadelesi topyekün bir seferberlik ile mümkün kılınabilir. 
 
Bundan önceki seçim süreçlerinde gördük ki toplum tüm gücüyle sandıklara sahip çıkmaya, oy vermeye ve AKP’den kurtulmak için seçim siyasetini sonuna kadar yürütmeye hazır. Toplumun tüm kesimlerinin siyasete dahil olduğu seçim süreçlerinden azade bir mücadele hattı düşünülemez. Bugün, Erdoğan’dan kurtulmak için seferber olan toplumun tüm kesimleriyle birlikte canla başla seçim mücadelesinin yürütülmesi günüdür. 
Bir kez yenmemiz yeter.
 
Can çekişen Saray-AKP-MHP ittifakını yenebilmek mümkün. “Seni başkan yaptırmayacağız” diyerek yürüttüğümüz mücadele ile, toplumun pek çok kesiminin harekete geçtiği 7 Haziran’daki dinamiği yeniden yakalayabiliriz. Harekete geçen milyonlar ile Erdoğan’dan kurtulabiliriz. 
AKP için durum herkes için olduğundan daha zor.
İktidar, bu Haziran’da da kaybetmeye hazır olsun.