Taşerona Kadro Yalanına Son

Taşeron çalışan kalmayacak diyerek bir yıldır seçim propagandası yaptılar. Kadroya geçiş için ilan ettikleri gün olan bugün, yalanları ortaya çıktı. Binlerce işçi binbir bahane ile işsiz kaldı. 
 
Tüm taşeron işçileri kadroya geçireceğiz demişlerdi. İşçilerin yararına gibi görünen bu yasayı TBMM’de tartışarak değil, KHK ile çıkarmaları, yalanlarının ilk işaretiydi. Uzunca bir süredir de işçiler 2 Nisan günü yani bugün, kadroya geçişin tamamlanmasını bekliyordu. KHK ile çıkarılan taşerona kadro yalanı, bugün binlerce kişiyi işsiz bıraktı. AKP için, taşeron çalışan işçi kalmayacak demek, kendi yandaşlarının taşerona geçmesi, binlerce işçinin de işten çıkarılması demek. 
 
Yaş engeline takılan işçiler zorunlu emekli edildi, hükümlü işçiler kadro için “uygun” bulunmadı ve binlercesi nedeni dahi belli olmayan “güvenlik soruşturması” bahanesi adı altında işten çıkarıldıkları tebligatını aldı. Bazılarına güvenlik soruşturmasını geçip geçemedikleri dahi belirtilmedi.
 
AKP’nin işçilere reva gördüğü kadro yalanı, binlerce işçiye işsizlik getirdi. Şimdi yandaş medyalarında taşerona geçiş müjdelerini gösterirken, ortada bırakılan işçileri anmıyorlar bile.
 
Bu yalan düzenine son verebiliriz. İşçiler sizin seçim yatırımlarınızın için ortaya attığınız yalanlar sonucu açlık sınırının altında yaşıyor, bir de üstüne işsiz kalıyor. Bu yalanların üzerine kurulu kadro sisteminiz sadece bir kısım işçinin yüzünü güldürürken, binlercesini ortada bıraktı. İzin vermeyiz. 
 
Fabrikaları sattınız işçiler işsiz kaldı. Taşerona kadro deyip vermediniz, işçiler işsiz kaldı. Var olan işsizliği düşük gösterme çabalarınız da artık tutmuyor. Ekonomiden sorumlu Başbakan yardımcınız gerçeklere ucundan değindiğinde bile çıkıp ağzını kapatıveriyorsunuz. Her gün başka bir işçinin tepki amaçlı bir devlet kurumuna gidip kendine zarar verme girişimlerini unutturamıyorsunuz. Çökmüş ekonominin bedelini işçiler ödemeyecek.
 
Taşerona kadro yalanına son.