Molla Rejimi de Diktatör Sevdalıları da Yenilecek, Direnen Halklar Kazanacak!

 İran’da 1 haftadır yoksulluk, yolsuzluk ve baskıcı politikalara karşı eylemler büyüyerek devam ediyor. Molla rejimine karşı ayaklanan halk, idamı göze alarak tüm dünyaya umut veren bir direnişte. İran rejimi ise eylemlere ilk gününden beri sert bir şekilde saldırarak 20’den fazla insanın ölümüne yol açtı.

Emekçi Hareket Partisi Gençliği olarak, dün İran Konsolosluğu önünde özgürlükleri için, yolsuzluğa, zamlara, Molla rejimine karşı ayaklanan İran halkının yanında olduğumuzu haykırmak istedik. Konsolosluk önünde bir açıklama yapacak, siyah çelenk bırakacaktık. Ancak KHK’lar ile ülkeyi yönetmeye çalışan Saray rejiminin polisleri açıklama yapmamıza izin vermeyeceklerini söylediler. Konsolosluk çevresinde açıklama yapmanın yasak olduğunu söyleyen polisler, yasakla ilgili hiçbir belge gösterememiştir. Açıklamayı hiçbir şekilde yaptırmayacaklarını söyleyerek durumun keyfiliğini ortaya koymuşlardır. Açıklama yapmak istediğimiz sırada ise saldırarak 11 yoldaşımız gözaltına alınmıştır.

Biz bu saldırının esas sebebinin ne olduğunu iyi biliyoruz. KHK’lar ile ülkeyi yöneten Saray, İran’daki Molla rejiminin kardeşidir. 9 yaşındaki kız çocuğunun evlenebileceğini fetva veren Diyanet ile İran’da kadınların başı açık gezmesini yasaklayan rejim arasında hiçbir fark yoktur. Açıklamamıza yapılan saldırının esas sebebi budur.

Buradan tekrar söylüyoruz ki ne halkını idamla susturmaya çalışan Molla Rejimi, ne de KHK’larla Diyanetle ülkeyi fetva ülkesine çevirmek isteyen Saray Rejimi amacına ulaşacaktır. Türkiye’de de İran’da da gerici rejimler karşısında direnen halklar kazanacak.