Aladağ'lı Emekçi Halkımızın Başı Sağolsun Dayatılan Rejim Değişikliği Yeni Felaketlerin Habercisidir

Aladağ’lı Emekçi Halkımızın
Başı Sağolsun
Dayatılan Rejim Değişikliği
Yeni Felaketlerin Habercisidir

Yine bir felaketle karşı karşıya kaldık. Bu sefer ölüm çocuklarımızı kaldıkları yurtta yakaladı. Geleceklerini kazanmak için okuyorlardı, yarınlarından umutlulardı. Aladağ’ın ve Adana’nın yoksul emekçilerinin kızlarıydı onlar. Hepimizin başı sağolsun.
 
Yaşadığımız tüm felaketleri öznesiz, failsiz, tarihsiz konuşmayacağız. Kuzuyla ağlayan kurtla gülen AKP iktidarı bu felaketin sorumlusudur.
 
AKP’li yıllar eğitimin özelleştirildiği, cemaatlerin eğitim alanında önünün alabildiğine açıldığı, çocuklarımızın gençlerimizin geleceğinin yobazlara teslim edildiği yıllardır. İnsan için değil rant için binaların yapıldığı, halk adına kamu denetiminin değil müteahitler adına hukuksuzluğun alabildiğine var edildiği yıllardır.
 
Bu yıllarda iktidar AKP’dir, fail bellidir.
 
Felaketlere hep birlikte üzülebiliriz. Ama hep birlikte sormalıyız, peki neden, peki sorumlular kim?
 
Siirt’te madenciler, Aladağ’da çocuklar öldü. Peki tesadüf mü?
 
Bütün bunların ard arda gelmesi bir yanımıza ağlıyorken daha diğer yanımızın kanaması tesadüf mü?
 
Hiç biri tesadüf değil. Hiç biri doğal afet, kader değil.
 
Ülkedeki zincirleme karanlık saray ve AKP iktidarının artık sürdürülemez hale gelen sonucudur.
 
Denetimi, hukuku ortadan kaldıran, OHAL’i, tek adamlığı dayatan, laikliğe saldıran yobaz cemaatleri palazlandıran, her şeyi özelleştiren, ranta açan düzenin sonuçları yaşadığımız felaketlerdir.
 
Sermaye düzeni ve sürdürücüsü AKP/Saray iktidarının emekçi halkımıza yoksulluk ve felaket dışında verebileceği hiç bir şeyinin olmadığını bedel ödeyerek bir kez daha gördük.
 
Bu gidişata son verecek tek şey bu katiller sürüsüne destek verenlerin desteğini çekmesi, demokratlarla ve devrimcilerle güçlerini birleştirmesidir.
 
Yarın daha da geç olmadan, çocukların, gençlerin, kadınların, işçilerin özgürce yaşayabildiği günler için harekete geçme vaktidir.
 
Emekçi Hareket Partisi
Merkez Komitesi