Halkın İradesi Teslim Alınamaz

Halkın İradesi
Teslim Alınamaz

HDP Eş Başkanları Figen Yüksekdağ, Selahattin Demirtaş, Grup Başkanvekili İdris Baluken ve milletvekillerinin gece yarısı operasyonu ile gözaltına alınması, Genel Merkez’de arama yapılması iddiası ile kimsenin sokulmayıp abluka altına alınması çok net olarak siyasi darbedir. TBMM siyasi olarak bombalanmıştır.

Ama bu darbeye de direnenler var. 15 Temmuz'a direnmek ne kadar haklı ve meşru ise bugünkü siyasi darbeye direnmek de o kadar haklıdır.

Başkanlarına, seçtiği vekillere sahiplenen halkı polis şiddeti işe bastırmaya çalışmak boşunadır. Gözaltına alınan temsilcileri kadar değil, bunu protesto eylemine gelen kadar değil, 1 değil 100 değil 6 milyonun iradesi buna izin vermeyecek. HDP'yi tasviye ederek başkan olmayı hedefleyenler, bunu başaramayacak.

HDP ve devamında "seni başkan yaptırtmayacağız" diyen 6 milyonun da üzerindeki toplum tümden tasviye edilemez. İşte bu toplumun, bugün başı dik; ümidini yitirmeden direnmesi, siyasi darbeyi yapanların: saray ve AKP iktidarının ayağını tökezletecek tek kuvvettir.

Elbet tökezleyecekler, yaptıkları ayaklarına dolaşacak. Bugünler geçecek elbet. Bu zor günlere dayananlar, kardeşlikle omuz omuza verenler, teslim olmayanlar kazanacaklar. Tüm toplumun nefes aldığı başka bir Türkiye kuracaklar.

Emekçi Hareket Partisi
Merkez Komitesi