Projeniz değiliz, gerici eğitime direneceğiz

Liselerde başlatılan proje okul uygulaması tepki çekiyor. Peki , öğretmenlerimizin başka okullara gönderdildiği bu uygulamanın esas amacı nedir?

Bu uygulamanın asıl amacının okullarımızda farklı fikirlerin öldürülmek olduğunun farkındayız.

Dönemin başında bütün okullarda 15 Temmuz Şehitler haftası ilan edilmesi  ve dağıtılan kitaplarla başlatılan AKP propagandasının  haftalarca devam etmesi  bunun en net örneklerinden biri oldu.  Şimdi ise okullarımızdaki muhalif öğretmenleri başka okullara göndererek liseleri tek sesli hale getirmeye çalışıyorlar.

AKP’nin hedefi laikliği ortadan kaldırmak

Laikliğin kaldırılmak istenmesiyle birlikte okullarımızda kadrolaştırılmaya çalışılan gericiler ise her gün bir açıklamaları veya icraatlarıyla görevlerini yerine getirdiklerini ortaya koyuyorlar.

Kabataş Müdür Yardımcısı Şakir Voyvot’un “Artık bütün okullarımızın imam hatip lisesi gibi olma zamanı geldi. Hepsinin kapısında da bir Anadolu Gençlik Derneği olmalı.” açıklaması laiklikten ne kadar rahatsız olduklarının göstergesidir.

Ancak bizler okullarımızda yapılmaya çalışılan tek tipleştirme politikalarının karşısında durmaya devam edeceğiz. Laiklikten ve laikliği savunanlardan rahatsız olanlar bilsin bizler laikliği savunmaya devam edeceğiz. Tıpkı geçen yıl yandaş müdürlere sırtımızı döndüğümüz ve liseler ayakta dediğimiz gibi, AKP’nin gerici politikalarına direneceğiz.