Yasa Tanımayanı Biz Hiç Tanımayız

Yasa Tanımayanı
Biz Hiç Tanımayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anayasa Mahkemesi’nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkında aldığı karar için “saygı duymuyorum, bu karara uymuyorum” demesini bekliyorduk. Bu karar, hukukun Erdoğan’ın da üstünde olduğunu göstermesi açısından halklarımıza nefes aldırmıştır. Biliyorduk, yanlış hesap Bağdat’tan dönerdi, bu hukuksuz karar da AYM’den geri döndü. Can Dündar ve Erdem Gül özgürlüğüne kavuştu. Tutuklu gazetecilerin özgürlüğü ve yaşanan hukuksuzluklar herkesin gündemi haline geldi.

Suriye, MİT Tırları ve Gerçekleri Herkes Biliyor

AKP, Suriye’de Esad’ı devirmek ve savaşa katılarak pay kapmak için IŞİD’i kendine aracı tutmuştu. MİT korumasında, tedavi ederek, barındırarak, tırlar dolusu silahla besleyip büyütmüştü. Tırlardan biri savcılar tarafından jandarma nezaretinde durduruldu ve AKP’ye suçüstü yapıldı. Ne yaptılar ettiler konunun üstünü örtmeyi başardılar, savcıları görevden aldılar. Bu karanlık süreçte katliamlar kol gezdi, IŞİD’li olduğu ortada olan katiller Suruç’ta, 10 Ekim’de Ankara’da, Sultanahmet’te onlarca insanı korkunç bir şekilde katletti. AKP her uygulaması ile bu katliamların üstünü örtmeye devam ediyor.

Gerçek Haberci Halkın Gönlünü de Hukuku da Kazanır

Can Dündar’ın genel yayın yönetmeni olduğu Cumhuriyet Gazetesi tırların görüntülerine ulaştı. Görüntülerde insan malzemesi değil silahlar vardı. Türkmenlere gıda gitmiyordu. İç savaşa, AKP’nin “ılımlı muhalifler” dediği cihatçılara, tır dolusu silah gidiyordu. Haberi yapanlar gerçekten gazetecilik yapmış, savaşın ve AKP’nin tarafında yer almamıştı, dik durmuştu.

Erdoğan Gönderilen Silahları Yalanlamadı Gazetecileri Tutuklattı

Haberin ardından Erdoğan herhangi bir yalanlama yapmadı, Can Dündar’ı tehdit edip “ağır bedel ödeyecek” dedi, savcılığa bizzat başvurdu, mahkemeye doğrudan emir verdi. Bu hangimizin başına ne kadar felaket gelecekse bizzat saraydan, Erdoğan’dan geldiği, geleceğini açıkça gösteriyordu.

Kürt Halkı’na Bu Hukuksuzluk Zulmediyor

Kürt illerinde bu hukuksuzluk kalkanı ile sokağa çıkma yasakları adı altında yüzün üstünde cenaze tanınmayacak hale getirilmiştir. Siviller sokak ortasında katledilmiştir. Halk bu zulme karşı yine de “barış” diyor, direniyor, binlerce insanı ile cenazelerini kaldırıyor, Sur’a yürüyerek “bir Cizre daha olmasın!” diyor.

Anayasa Tanımazlar Kaybedecek Herkes İçin Adalet Diyenler Kazanacak

Erdoğan “yola çıkıyorum ortalık karışabilir” derken aslında tüm toplumun ona karşı el ele vermesinden korktuğunu itiraf ediyor. O yurt dışında biz Gezi’de iken Kürt Halkı, Sosyalistler, Sosyal Demokratlar, emekçiler, gazeteciler, akademisyenler, aydınlar, sanatçılar el ele vermişti.

Korkmaya devam et, elbet seni de yeri de titretecek kudretli eller ve ayaklar bir araya gelecek, yasa, Anayasa, hukuk tanımazlık neymiş gösterecek.

Korkunun eceline faydası olmadığını sana ve hizmetkarlarına çok güzel öğretecek.

Emekçi Hareket Partisi